Yasta, İsyanda, Ayaktayız..

Yasta, İsyanda, Ayaktayız..
Tacize, Tecavüze Uğramak İstemiyoruz! Vahşice Öldürülmek İstemiyoruz! Anamız Bizi Sizin İçin Doğurmadı!!!

30 Ocak 2013 Çarşamba

İçimi Ferahlat Allah'ım..

.
Şuan tarif edemediğim duygu karmaşıklığı yaşıyorum.. Bu hal içerisinden çıkmak istiyorum, beceremiyorum.. Böyle zamanlar için okunması gereken, öğrendiğim bir dua var onu dilimden düşürmüyorum.. " Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm ".. Rabbimden, beni feraha çıkarmasını istiyorum..âmin
..

25 Ocak 2013 Cuma

Acıyla Gülebilmek..

"Acıya alışmak dedikleri bu olsa gerek.. İyi ki böyle.. Düşünüyorum da, ilk günkü acı aynı gücüyle kalsa, hiç kimse yaşayamazdı herhalde.. O kopkoyu acı, keder, kahroluş, pılını pırtını toplayıp, geldiği çabuklukta çekip gitmiyor aslında.. Olduğu yerde duruyor.. Şekil değiştiriyor yalnızca, daha katlanır bir çehreyle çıkıyor karşımıza.." alıntı Hepimizin acıyan bir yerleri, kanayan yaraları var.. Dertsiz kul yok.. Sadece dertlerimiz birbirinin aynı değil.. | Hayırlı Cumalara |
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

24 Ocak 2013 Perşembe

Yöresel Ayaklar..

Hayatınızda bazı özel insanlar vardır.. Sadece gözlerle bile anlaşabildikleriniz.. Aileniz.. Sevdiğiniz.. Arkadaşlarınız.. Bu özel insanlar hep olmalılardır, çünkü dille anlatılmayan pek çok şey gözle anlatılır ve bunu anlayan gerekir.. Kaynanam da bu özel insanlardan birisi.. Konuşmadan da sadece bakışarak anlaşabildiklerimden.. O kadar güzel, yumuşak, hisli, sevgi dolu bakıyor ki!! Bakarak seviyor.. Bu bakışlar hiç eksik olmasın üzerimden istiyorum..
Geçenlerde gittiği Diyarbakırdan, gelinine bu güzellikleri almış gelmiş .. Giyip yöresel yöresel dolanacağım ortalıkta.. Ama bu da kullanılmaya kıyılmayıp çeyize kaldırılanlardan oldu.. Rabbim kesesine de,ömrüne de bereket versin.. Allah'ım benimkilere ve cümlemizin büyüklerine küçüklerine, hayırlısından uzun ömürler ihsan eylesin..
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

23 Ocak 2013 Çarşamba

Ben Yapamam..

.
Camdaki buğuyu silemem,
Yemeği çok sıcak yiyemem,
Çay içerken bardağın içinde kaşık bırakamam,
Çiğ köfte yemeden duramam,
Ev terliği ile sokağa çıkamam,
Banyoda uzun süre kalamam,
Çok yükseğe çıkamam,
Yüksekten aşağıya bir şey atamam,
Ellerimi yıkamadan duramam,
Dua okumadan uykuya dalamam,
Kafiyeli cümle kurmadan duramam,
Tatlıyı, pastayı pek sevemem,
Her wc'ye giremem,
Suyu çok tüketemem,
Saate bakmadan oturamam,
Asansörde kalma korkumu yenemem,
Aklıma düşeni yapmadan rahat edemem,
Düzensizliği sevemem,
Tahta merdivenden korkmadan çıkamam,
Sürekli aynı vaziyette kalamam,
Bir konuyu çok uzatamam,
Bizimkileri güldürmeden günü bitiremem,
Haksızlığa gelemem,
Bazen sinirlerime hakim olamam,
.
Bu yazıya sizinle ilgili bir şey eklemeden bitiremem,
Kandilinizi kutlamadan gidemem.. J
..

22 Ocak 2013 Salı

Renklendim..

Genelde standart renklerde kot pantolon giyerim.. Kottan farklı olarak, taytım ve bir kaç tane siyah kumaş pantolonum vardır.. Yani pek renkli değildir pantolonlarım, hiç tercih etmemişimdir.. Ama bu durumum renkli bir pantolon hediye gelince sona erdi..
Daha önce hiç giymediğim için, ilk önce garipsedim ama sonra giymek için de sabırsızlandım.. Ve giyince kendime çok yakıştırdım.. Geç olsun güç olmasın diyerek avutmaya başladım bünyemi.. Daha önce burada aynı tonlarda bir bluz giymiştim.. Şimdide aynı tonlarda bir pantolonum oldu.. Ne mutlu bana :)
Günlerimiz Hep Renkli Olsun
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

19 Ocak 2013 Cumartesi

Sol Yanımın Sahiplerinden..

Adana bugün soğuk ama güneşli.. Güzel bir cumartesi günü.. Dikkat ettim de son zamanlarda yazılarımın giriş kısmında Adananın hava durumundan bahseder olmuşum, kendimi meteorolojiden sorumlu Adana bloggeri sandım bir an :)
Bugün hem güzel, hem özel bir gün.. Küçük prensesimin doğum günü.. Doğduğu günü, ameliyathane önünde beklediğim anı, ilk gördüğüm dakikaları, zamanla maviye dönen gözlerini, altın sarısı saçlarını, ilk dezze dediği günü, beraber uyuduğumuz o muhteşem zamanları, mis gibi kokusunu, okula başlamasını, zamanla bana daha çok benzemesini, sanki kayıt makinesi ile kaydetmiş gibi hafızama kazımışım.. Genelde kız halaya, oğlan dayıya çeker derler ama bu durum bize uymadı.. Pek çok özelliği ile teyzesine benzer oldu, ve bu durum da beni oldukça memnun etti.. Sana ne alayım dediğim zaman, boş ver bir şey alma, zahmet etme diyecek kadar büyüksün sen.. Olgun küçüğüm, gülüşüne hayran olduğum, dezzesinin güneşi iyi ki doğdun sen , bana yeğen nedir öğrettin.. Seni çok çoook çokk seviyorum.. Doğum günün kutlu olsun..
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

18 Ocak 2013 Cuma

Bulgurcuyum..

İş yerinde yemekler çok güzel çıkıyor.. Hamarat, eli hızlı bir ablamız var.. Geçen gün öğle yemeğinde mercimekli köfte vardı, tamda bir blog arkadaşımda görüp süperrr diye yazdığımın ertesi günü :)) Evren yorumumu duydu ve bana köfteyi sundu sanırım.. Böylesi tesadüfler çok mutlu ediyor beni..
Yanında çorba da vardı ama ben köfteyi sayıkladığımdan, köfteye yumuldum.. Birde alışkanlık haline getirmişim pul bibere batırmadan da yiyemiyorum.. Zaten bulgurun her türlüsünü çok seviyorum, bulgur olsun da, nasıl olursa olsun diyenlerdenim.. Bana afiyet oldu, rabbim cümlemizin gözünü gönlünü her daim doyursun inşAllah..
.
Hazinelerinden bizlere lütfettiğin bütün nimetler, kalplerimizi donattığın tüm zînetler ve ruhlarımıza sevdirdiğin top yekûn güzellikler için biz de sana hamd ve şükranlarımızı arz ediyoruz.. Bahtına düştük, halimize merhamet eyle ve lütfen bu kadar ikram ü i'zaz ve ihsanda bulunduktan sonra bunları geri almak suretiyle bizi ikab etme.. âmin..zaman gazetesi/kürsü
Hayırlı Cumalar
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

17 Ocak 2013 Perşembe

Huylu Huyundan Vazgeçmez..

Geçen ay "bizim sobamızın bin türlü huyu var" demiştim ya,işte o durum ürünlerini değiştirerek,huylu huyundan vazgeçmeden bizleri doyurmaya devam ediyor.. Şimdi menümüzde patates değil de, börek ve sıkma var.. Ispanaklı d börek, peynirli sıkma ve sobanın üzerinde demlenen çay ile tadına doyulmaz bir akşam yemeği yedik.. Elhamdülillah..
Bu şekilde piştikten sonra, ekmek tahtasına alınıyor, üzeri yağlanıyor ve peynirden hazırladığımız iç konuluyor, sarıp bir güzel hüpletiliyor.. Karnım doyduktan sonra da , son hamurdan tatlı niyetine içine peynir yerine çay şekeri koyuyorum öyle yiyorum, o da süper oluyor..
Böyle anlattım ama kusuruma bakmayın, hakkınızı helal edin.. Canı çekenler bizim soba başına buyursunlar.. İtiraf edeyim aslında bu post en fazla beni dağladı, çünkü orucum ve oruç oruç resmen kendime işkence çektirdim.. Ne yapayım düşündüm düşündüm aklıma başka bir yazı yazmak gelmedi, sanırım o da oruçluktan.. Aman neyse bir şey olmaz dimi, nefsimi terbiye etmiş oluyorum :) Hadi öğle yemeklerinizi yiyin afiyet olsun, yarasınnn :)
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

14 Ocak 2013 Pazartesi

Canımın Özü, Dilimin Sözüsün..

Cümleten mutlu, keyifli haftalar dilerim..
Soğukta olsa güneşli bugün hava, bu da gülümsemeye bir neden olarak yansıyor bu cana :)
Sabah msni açar açmaz beni bu güzellik karşıladı.. O kadar mutlu oldum ki, yine her zaman ki gibi mutlu etti beni! İyi ki varsın hayatımın erkeği iyi ki..
.
Seni sevdim,
sevgilerin en güzelini vermek için..
Seni düşündüm gecelerce,
en güzel düşlerimde yaşattım seni..
Ne varsa sana adadım elimdekileri,
sana adadım, yüreğimin her zerresini..
Yalnızca sen sev istedim,
sen sar istedim, yüreğimin her köşesini..
Seni gördüm nereye baktıysam,
gözlerime işledim gözlerini..
Ve yalandan uzak,
en temiz sevdayla,
yarınlarımda bir sana yer verdim..
Bir tek, seni yazdım kaderim diye,
bir tek seni istedim, her şeyden çok..
Sen yoksan, anlamsız dünya, anlamsız yaşamak..
Sensizliği, ölümden bin beter bildim..
Gülüyorsam, mutluysam, bunca çileye inat,
bilirim ki, bu senin eserin..
Bir tek senin kollarındayken,
yaşamayı seviyorsam,
senin kollarındayken acıları siliyorsam,
her ne kadar kabul etmesende,
ben seni, daha çok seviyorsam,
biliyorum ki, bu senin eserin..
Ve, hiç bir zaman anlatamam,
seni sevmenin tadını..
Ve, doymaz yüreğim,
doymaz ellerim, bedenim, seni sevmeye..
Bunca sene sonra seviyorsam kendimi,
sen sevdiğin içindir beni..
Ve seviyorsam seni,
bana sevmeyi öğrettiğin içindir..
Sevebildiğim tek insan, sen olduğun içindir..
Biliyorum ki;
ne zaman dolsa gözlerim, bir an acıyla,
sen sileceksin gözyaşlarımı..
Ne zaman sarılacak bir beden arasam,
sen saracaksın beni..
Ve, senin sıcaklığında tanıyacağım şefkati..
Seninle gülecek, seninle ağlayacağım..
Benim bildiğim tek gerçek,
sen olacaksın hep..
Ve ben,
en güzel şiirlerimi sana saklayacağım,
en güzel düşlerimi sana..
Sen yeter ki,
yarınlarda, bugün ki gibi, sev beni..
Senin sarhoşluğundan, hiç ayılmasın yüreğim..
Ve, ecele kadar,
benimle kal, yalnız benimle..
Seviyorum seni,
ve bir ömür yaşatacağım,
yüreğimde sevgini..alıntı
.
Bende Çook Seviyorum Seni
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

11 Ocak 2013 Cuma

Bende Elinden Su içeyim..

Bugün cuma.. Kimilerinin son iş günü, kimilerinin öğle molasına az kaldı.. Kimi evde, kimi yolda.. Kimi saatleri sayıyor, kimi kavuşmayı bekliyor..
Velhasıl kim nerede ne yapıyor, ne yaşıyor ise hep hayırlı olan ile karşılaşsın, karşılansın..
.
Efendimiz (s.a.v) " altın tasla kevser suyunun başında ümmetimi bekleyeceğim.. Oraya gelenlere ikram edeceğim " buyurmuş..
Ahir zaman gençlerini görünce elindeki tası bırakmış.. Bunu görenler; " Ya Rasullullah onlara vermeyecek misin? " deyince,
Rasullullah şu cevabı vermiş; " ahir zamanda alnını secdeye koyan gençlerle arama altın tası koymak istemiyorum, onlara elimle ikram edeceğim " buyurmuş..
Peygamber efendimizin elinden su içebilen, alnı secdeli gençlerden olabilmek duası ile, Hayırlı Cumalar..
..

10 Ocak 2013 Perşembe

Kar Uzağa Yağar, Bedenim Donar..

Son günler o kadar soğuk ki, derecelerde geceleri eksiyi, gündüzleri 2'yi gördük.. Biz soğuğa alışık değiliz, sıcak mevsim insanıyız, bu soğuklar çok zorluyor bizi.. Her defasında iyi ki Adana'da yaşıyoruz, karlı şehirde yapamazdık  diyoruz.. Ama şu da bir gerçek ki, bizim buranın soğuğu ayazı çok sert oluyor, diğer şehirlere kar düşüyor, buraya karın soğuğu geliyor.. Dün iş çıkışı otobüsle eve giderken bütün herkes soğuktan şikayet ediyordu, bir polis abi de Adana'ya yeni tayinin çıktığını, Hakkari'den geldiğini orada bu kadar üşümediğini söyleyince daha da üşüdüğümü hissettim ve şoföre istikamet Hakkari diyesim geldi J
Geçen gün çok tatlı, nur yüzlü tonton akrabamızdan bir hediye aldım..O kadar mutlu oldum ki.. Öpülesi elleri bana bu güzelliği işlemiş.. Çok beğendim, tabanı da olsa babet diye dışarıda giyerim.. Duasını almak benim için dünyalara bedel olan güzel insan çıka geldi ve hediyeler getirdi.. Ne desem az..İyi ki iyiler var!
Yazın plaj kenarında ayak pozu yayınlayamamıştım, bu nedenle hep bir eksiklik yaşıyordum..
Uykularım kaçıyordu, bu post iyi oldu..
Plaj pozu değil ama nede olsa içinde ayak var, buda bana yeter JJJ
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

7 Ocak 2013 Pazartesi

Haberin Arkası Gelsin, Kahvelerimiz Keyiflensin..

Merhaba..
Hayırlı haftalar.. Soğuk.. Hepimiz üşüyoruz.. Kalem, klavye tutan parmaklarımız buz gibi.. Ama kış da kışlığını göstermeli dimi.. Böyle zamanlarda hep en sevdiğinizi düşünün, bu düşünce ellerinizi olmasa da içinizi ısıtır :) Soğuktan çok etkilenmemek için gülün.. Gülmek her şeyi unutturur.. Yada Sıcak insanlarla sıcak bir şeyler için.. Ruhen, bedenen ısının..
Geçen gün birden içime bir hoşluk doğdu.. Güzel bir şeyler olacağını hissettim.. Zaman zaman olur bana böyle.. Heyecanladım, çünkü hislerime çook güvenirim.. Telefonum çaldı, ve güzel bir haber geldi.. Henüz netleşmemişti, muallaktaydı ama yine de bu hali bile mutlu etti beni.. Bu haberin gelişine iş arkadaşlarıma kahve, çikolata ziyafeti verdim.. Dilerim bu güzel haber netleşir, tüm güzelliği ile bana gelir.. Hayırlı haberlerin bol olduğu günlerimiz olsun..
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...

4 Ocak 2013 Cuma

En Güzeli Gülmek..

Gülmek, güldürmek.. Ama içten, yapmacık değil.. Böyle kalbinden, gözlerinin içinden gelmeli gülmenin getirdiği mutluluk.. Ağlamak kolaydır, ama zor olanı başarmak gerek.. Gülelim, güldürelim, mutlu olup mutlu edelim.. Kime yararı olmuş ki asık suratın, fena bakışın, kötü niyetin..
Cennet dendiğinde hüzün kaplar içimi,
acaba girebilecek miyim diye..
Sonra aklıma sevdiklerim, özlediklerim,
geçmişte kalanlar, gelecekte seveceklerim gelir..
Burkulur kalbimin bir köşesi..
Ayrılık ahh ayrılık..
Doğumla ölüm arası, hayat çizgisinde mi kalacak hepsi?
Gönlümden dilime bir dua dökülür;
Allah'ım bu dünyada bir araya getirdiğin, sevdirdiğin gibi,
ahirette de bir araya getir bizleri.. âmin
Hayırlı Cumalarımız Olsun..
Dilimizde dua, hayatımızda fayda daimi olsun..
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin..

2 Ocak 2013 Çarşamba

Aslında O Küçük Bir Gırgır..

Yılın ilk iş günü hemde çarşamba günü.. Biliyorsunuz çarşamba ile pek anlaşamıyorum, yıldızım pek barışmıyorJ
Neyse bırakayım çarşambayı, çarşafa dolanmayı da yılın ilk yazsını yazmaya başlayayım..
Geçen akşam çarşıda annemin istediği bir kaç eksiğimizi alırken, tatlı bir uğur böceği gördüm.. Yaklaştım baktım gırgırmış.. Dedim çeyizin büyüğü küçüğü olmaz bir yerden başlayayım ve kendi evime bir gırgır alayım.. Bir heves, bir istek ile aldım gırgırı tuttum evin yolunu.. Öyle mutlu oldum ki sanki aldığım gırgır değilde çeyiz seti gibi geldi bana, eee sonuçta hiç bir şey aldığım yok, benim için çok büyük bir adımdı gırgırı almak ve adımı atıp aldım.. İnsanlık için küçük benim için büyük olan bu adımın devamının gelmesi umuyorum.. Bu kadar mutlu iken eve girip anamı görünce elimdeki poşeti saklayacak yer aradım.. Anam görmesin diye uğraştım.. O an o kadar çok utandım ki.. Sanki o evde son gecem gibi geldi.. Anneme aldıklarımı verdim, diğeri ne dedi cevap vermeden saklamaya gittim, neyse ki çok üstelemedi.. Mutluluğum üzüntüye döndü, duygulu duygulu baktım akşam boyunca evime, evimdekilere.. Her şeye son kez bakıyormuş gibi hissettim.. Lavaboya geçip birazcık ama gizlice ağladım, rahatladım.. Ufacık bir gırgırın bedenimde yaşattığı bu duygu geçişlerinden yoruldum..
Uğur, şans hep bizlerle olsun..
... Gülümsemelerimiz Eksilmesin ...