Yasta, İsyanda, Ayaktayız..

Yasta, İsyanda, Ayaktayız..
Tacize, Tecavüze Uğramak İstemiyoruz! Vahşice Öldürülmek İstemiyoruz! Anamız Bizi Sizin İçin Doğurmadı!!!

30 Haziran 2011 Perşembe

Sevdiğinden Aldığın Bir Gülün Hatrı da Büyüktür, Manâsıda..

Bu aralar her hafta bir gezmecedeyiz, kına, düğün, nişan, piknik, akraba ziyaretleri, özel davetler, vb :)
En son katıldığımız düğün merasimi şehir dışındaydı, araba ile gidildi ve yol çok eğlenceli geçti :) Düğün alanına varmak üzereyken, arkamızdaki arabalara, korna seslerine aldırmadan, arabadan birden inip, elinde gülle dönen sevdiği olunca insanın yanında yol eğlenceli geçmesinde nasıl geçsin değil mi :)
Allah onu başımdan eksik etmesin diyorum da başka birşey diyemiyorum :)
Güle kıymet verilmezdi, Aşık ve maşuk olmasa
( Aşık Veysel )
Yakınımızdaki, uzağımızdaki bütün sevdiklerimizin kıymetini burada bizimleyken bilmek, ebedi hayatı göç ettiklerinde keşkelememek dileğiyle...
Sevdiklerimiz kıymetini her daim bilelim emi :)

... Gülümsemeniz Eksilmesin ...
♥ 

29 Haziran 2011 Çarşamba

Kızsal Hastalık...

.
Kandillerde, Ramazan ayında, Bayramlarda, Özel Günlerde, vs vs...
Kızsal Hastalığa Yakalanmaktan Nefret Ediyorum yaaa! Kaçtıkça kovalıyor ve yakalıyor beni!
..

28 Haziran 2011 Salı

Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun

*
Ey Bizleri varlığa erdiren,
Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran,
Güzeller Güzeli Rabbimiz!
Sana sonsuz hamd ü senalar olsun.
Kainatın İftihar Tablosu peygamber efendimize Sonsuz salât ü selam olsun. Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek gecede bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz:
YA İLAHE’L-ALEMİN!
Bize verdiğin isteme duygusu ve istenenleri vereceğin inancıyla rahmetinin vüs'ati genişliğindeki kapına dayanıyor, şu mübarek gecede bir kere daha hâlimizi arz etmek istiyoruz. Hâlimiz Sana ayan, söyleyeceklerimiz bildiklerinin bir kısmını beyan. Beklediğimiz asırlardan beri bizi kıvrım kıvrım kıvrandıran dertlerimize derman.. icabet buyur ey Rahîm ü Rahmân!
*

27 Haziran 2011 Pazartesi

Plaka..

.
Mutluluk;
Öndeki arabanın plakasında baş harflerimizi görmektir.. İyi Haftalar
..

25 Haziran 2011 Cumartesi

Ortaya Karışık

Son zamanlarda içim; yoğun, yorgun, ağır, kendine bile hayrı yok.. Unutkanlık hat safhada, sinir, stres doruklarda. Hayata ayak uydurmaya çalışıyorum, benim dışımdakilere belli etmemeye özen gösteriyorum, ama ne derece beceriyorum orası da muamma. En yakınlarım illâ ki anlıyorlar... Gülmeyi de güldürmeyi de çok seviyorum, içimde fırtınalar koparken çok içten gülmeyi pek beceremiyorum ama her koşulda güldürmekten vazgeçemem, güldürürüm.

(: Anlayacağınız içimdeki kazı çalışmaları nedeni ile elektriğim, suyum kesik.. :)
Şimdi umarım sizi de güldürmüşümdür :p

Beni mimleyen pek çok arakadaşım oldu, bir kağıda yazıp, içim müsait olduğunda yapmak üzere kaldırdım. Dün yeni mimleri eklemek üzere kağıdı aradım ama bulamadım :( Kağıt yok oldu, zaten hiç bir zaman aradığım şeyi zamanında bulamam ki! Bana mim gönderen tüm arkadaşlarımdan çoook çok çokkkk özür özür diliyorum... Aklımda kalan bir kaç mim var onlarda en yeniler zaten, onların dışında malesef diğerleri gitti :(

Şimdi aklımda kalanları yapmaya başlıyorum...
ilki cin mimi; yollayan ise düğün telaşesi içinde olan sevgili Giz'im... Yapmamı okadar çok istemiş ki aynı mimi 2kere yollamış :))
Canım kusura bakma ama ben bir kere cevaplayabilecğim, çünkü mim çok düşündürücü :p

"Karşınıza bir lamba cini çıksa ve “Dile benden ne dilersen sahip” dese, bir tek dilek hakkınız ve düşünmek için de 1 saatiniz olsa,
Ne yaparsınız?
Ne dilersiniz?
Dileğinizi seçmeniz kolay olur mu? "

hımmm işim zoorr :) Daha önce hiç böyle bir şeyi düşünmemiştim... alahalla kala kaldım, ne dilesem acabaa. Ya cin sende en olmadık zamanda geldin haa, ben kendimde değilim ki senden dilek dileyimm :)
...
...
Zaman geçiyor hâla dilek yok, tık yok bende.
...
aaaa ahanda buldumm, Cine cevabım yer değiştirelim olurdu :) Cin olacamm, ve tüm iyilerin yanına gidip dileklerini yerine getireceğim. ayyy ne kadar güzel olurdu. Hayâli bile güzell :) Tüm İyileri mutlu edebilmek... Ama kusura bakmayın aileme torpil geçerim arkadaş okadarr :)
Bu dileğim çok kârlı oldu valla, zaten ailemin dileği benim içinde hayırlı olan bir dilek olacağı için cini yendim yaşasınnn :) Ben ticaretten anlıyorum yaa :)

*
Gelelim ikinci mime çilek mimine... Bunu da; fotoğrafımı çekmesini çok istediğim,değerlim  e.n.k'im ve yine biricik Giz'im yollamış.

"Şehir dışında bir yürüyüşte nefis çileklerle dolu bir tarlaya geldiniz. Mideniz guruldamaya başladı ve etrafta kimsecikler yok. Siz ve bedeva öğle yemeği arasında sadece bir çit var.

Çitin yüksekliği ne kadar?
Tam boy hizamda, hatta çilekleri ayak uçlarıma basıp da gördüm :)

Bahçeye girdiniz ve çilekleri yemeye başladınız. Kaç tane çilek yediniz?
Hiç saymam ağaa :) Doyasıya yerim, sonuçta ben oraya öğle yemeği niyetinde girdim değil mi? Hatta ceblerimi bile doldurabilirim :)

Birden çileklerini çalmakta olduğunuz çiftçi ortaya çıktı ve size bağırmaya başladı.Kendinizi savunmak için neler derdiniz?
Bu soruyu tadına baktığınız çileklerin sahibi geldi olarak değiştiriyorum :)
Göz hakkı derdim, buralarında yabancısıyım bu evde oturanların oğlu var mı bey amca derdim, amcayla derin bir sohbete dalardım. Amca beni uğurlarken sağolsun bir poşette çilek hediye ederdi :)

Tüm olan biteni bir kenara bırakıp söyleyin, çileklerin tadı nasıldı?
Dalından ellerimde kopardığım herşey damağımda süper bir tad bırakıyor, çilekte aynen o taddaydı.

Ve çilek çalma maceranız sona erdikten sonra kendinizi nasıl hissettiniz?"
Çalmak değildi bir kere, göz hakkıı! :)
Çok mutluyum, doyasıya yediğim yetmezmiş gibi evede getirdim. İyiki o beyamca gördü beni kimse görmeden çıksaydım kötü hissederdim kendimi.
Bir daha bekleriz diye uğurlandım ama başka şehir be amca gelemem dedim :)

Bir mim maceramızın sonuna geldik, zaman ayırdığınız için tşk ederim umarım sıkılmadan okumuşsunuzdur. Ayrıcaa 1dk ne sıkılması okurken bir tabak çilekte koydum önünüze, yediniz.. Burada sıkılmak yok ağa :)) Mim özürlüsü olarak kimseyi mimlemiyorum, ben yandım siz yanmayın :p
Mutlu, Huzurlu, Sağlık Dolu, bol Gülümsemeli Hafta Sonu Sizinle Olsun

... Gülümsemeniz Eksilmesin ...

 

24 Haziran 2011 Cuma

Çukur2..

.
Çok garip ama mahallemizdeki çukurları asvaltlama çalışmaları devam ediyor.
Bu işler seçim bitinceye kadar değil miydi, yanlış mı hatırlıyorum  ?..
..

22 Haziran 2011 Çarşamba

... Güzel Adanamda Ailemle Hafta Sonu Keyfi ...

Geçen hafta sonu hava çok çok güzeldi, onca yağmurlu günlerden sonra böyle bir hava ilaç gibi geldi.. Tam piknik yapılası bir hava vardı, evde durmak olmazdı :) Bizde piknik yapmaya gittik. Bizim gibi düşünen çoook insan olduğundan yer bulmak zor olsada su dibi süper bir yere konuverdik. Manzaramız çoook güzeldi, hiç birşey yemeden de durulabilirdi ... ve ayrıca Aile ile beraber birşeyler yapmanın verdiği keyfi hiçbirşey veremiyor, bunun kadar güzeli yok...
Kardeşim bu manzaranın tadını doyasıya yaşayanlardan oldu. Ağaç üzerine çıkıp bir güzel uzandı :) Ağaç üstünden aldığı keyfi belki ogün başka hiçbirşeyde alamadı, bulamadı... Yanına çıkmak istesemde çıkamadm, onu izlemekle yetindim. Sonra dayanamadım bende beşik kurup sallandım :))
ÇooOook keyifli, huzurlu, mutlu, gülümsemeli bir gün oldu bizim için. Bayağıdır böyle günlere, anlara hasrettik. Hepimize iyi geldi...
Dilerim; siz bizden de mutlu, huzurlu olasınız, bizim haftasonumuzdan daha iyi günler,anlar  yaşayasınız...

Şimdi sözü bırakıp, sizi Adanamdan manzaralarla başbaşa bırakıyorum, belki size de ekran başında huzur, keyif, gülümse verebiliriz :))
... Gülümsemeniz Eksilmesin ...
♥ 


20 Haziran 2011 Pazartesi

Günün SÖZÜ -15-

♥        ♥                                                                                      ♥
Yokluğunun iki yakasını bir araya getirip; Varlığını ilikler misin ömrüme ?...
     ♥                                                                                       ♥        ♥

18 Haziran 2011 Cumartesi

16 Haziran 2011 Perşembe

Dj..

.
Eskiden genç kızlar, radyo djlerine âşık olurlardı...
..

14 Haziran 2011 Salı

Yârimi Notlarımla Besledim Ben... | Romantik Kavanoz |

Bir süredir hediye arayışındaydım, ne alsam yada ne yapsam diye düşünürken aklıma sevgili Giz'imin bu güzel hediyesini yapmak geldi. Daha önce görmüş çokta beğenmiştim zaten, kendisine de danışarak bu güzel hediyeden yapmaya karar verdim. Çok Teşekkürler Giz'im...
Günler, geceler sürdü desem yeridir... Ama değdi mi - değdi-... Sevdiğimin gözlerindeki o mutluluğu görmek kâfi geldi. ♥ ♥ ♥
200 küsür tane not yazdım... Yıl bitene kadar her gün okusun istedim... Tabi önce yazacaklarımı hazırlamam gerekiyordu, yazıları ayarlamak, bunları kağıda aktarmak falan zaman aldı. Ama ortaya çıkan sonuç hepsini unutturdu. :)
Kavanoz aldım. Kurdela ve kalplerle süsledim. En alta en son okumasını istediğim notumu yapışkanla tutturdum. Bir kavanoza baktım, bir yazdığım notlara Allah'ım bu kadar not, şuncacık kavanoza nasıl sığacak dedimm. Amaaa sığdırdım yaşasınnn yuppiii :)
O kadar çok beğendim ki, o kadar çok hoşuma gitti ki. Bir kavanoz dolusu Hem kendi el emeğim vardı, hemde içerisinde yaşanmışlıklara, yaşanılacaklara ait notlar. Geleceğimizde geçmişimizden kalan elle tutulur birşeyler... Evlendiğimizde okuyup mutlu olacağımız, yüzümüzü güldürecek bir hediye oldu bu.
Bir anlık değil ömürlük oldu...
En son okumasını istediğim, kavanozun dibine yapıştırdığım notum ise Mehmet Çoşkundeniz'den alıntıydı... " Bunca nedenden ve bunca sözden sonra seni ne kadar sevdiğimi anlatmayı başarabildim mi bilmiyorum. Sözcüklerle tarif edilemeyecek kadar derin sana hissettiklerim... Ben seni yaşıyorum, seninle yaşıyorum. Çünkü... SENİ ÇOOOOK SEVİYORUM "
... Gülümsemeniz Eksilmesin ...

13 Haziran 2011 Pazartesi

Flash..

.
Flash Tv'yi ne zaman açsam birileri halay çekiyor.
Bence kanalın ismi değişmeli, halayın flashı mı olur..?
..

10 Haziran 2011 Cuma

Domates...

Hayırlı cumalar olsun, cumamız hayırlara vesile olsun, dualarımız kabul olsun inşAllah...

Domatesin çiğ haline pek düşkün değilimdir,
sabah kahvaltıda bile annem dilimler yemem yiyemem. Aslında kansızım yesem iyi olur ama yiyemiyorum yaaa :(
Geçen gün baktım dolaba ( ben öyle boş boş dolabı açar kaparım hep ) annem bu gıllik domateslerden almış, dolabı açar açmaz burnuma işleyen kokusu,
beni benden alınca bende dolaptan onları aldım birbirimizi almış olduk :p Sonra bir güzel tuza banıp yedim onları :)
Küçükken 3 ay tatilinde köye giderdik Tarladan toplayıp yemesi okadar zevkliydi kii gıllik gıllik bir atımlık ozaman yerdim ama büyüdüm yemez oldum.
Mekanı cennet olası Nenem banadura derdi domatese. Nerde domatese banadura diyen yaşlı ninecikler görsem; Nenem, küçüklüğüm, köy gelir aklıma...
Neyse konuyu toparlayayım, sağlığınız ve kanınız için yiyin domates bana bakmayın siz :)

... Gülümsemeniz Eksilmesin ...

8 Haziran 2011 Çarşamba

Çukur..

.
Kapımızın önünde bulunan, 1-2 yıldır arkadaş gibi olduğum Çukur artık yok oldu.
Seçim dolayısı ile asvaltladılar, Oysa Ne çok alışmıştım Çukurla yaşamaya.
Çukursuz kaldım...
..

Marul...

Biz tarlaya gittik birsürü marul topladık. Tarlamız falan yok yannış anlamayın :) Hani olur ya çiftçi mahsül azaldığında bırakır tarlayı giden,
isteyen toplar işte öyle olmuştu. Bizde girdik tarlaya topladık marulları, günün kârı oldu :)
Marul ihtiyacı olan varsa çekinmesin söylesin :)
Salataya, kısıra, çiğköfteye, limonlayıp yemeye,vs vs süper yakışır. Gel vatandaş marulaa geeelll.
... Gülümsemeniz Eksilmesin ...

7 Haziran 2011 Salı

Kaşık..

.
Kaşıklıktaki sevmediğim kaşık.
Şşşşş sana diyorumm 1 tane olmana rağmen neden elimi her attığımda sen geliyorsun bana !
..

6 Haziran 2011 Pazartesi

En Değerlim | Künye Kolyem |

Merhabalar... Hayırlı Haftalar Olsunn...
Kolye takmayı pek sevmiyorum, hani benim için olsa da olur olmasada. Çok önem teşkil etmez.
Ingaa neden benim kolyem yok demem :) Ama bu var ya bu bambaşka birşey çıkarasım gelmiyor... 
Evin en sağlam direğisin "ABİ"sin,
Direğimizi emaneten aldılar
Abi dedikleri Can Olsa Gerekmiş
ve bize ağlamak değil özlemle beklemek düşermiş...

... Gülümsemeniz Eksilmesin ...

4 Haziran 2011 Cumartesi

Bedava...

.
Başbakanımız sayesinde;
Bugün işe "bedava" geldim, eve de "bedava" dönmeyi umut ediyorum.
..

3 Haziran 2011 Cuma

Uçaklar...

.
Evimiz havaalanına | malesef | çoook yakın!
ve dizilerin en heyecanlı yerlerinde inen - kalkan uçaklar size sesleniyorum bir durunn yaaa aaaa aaa.
Kerimin Fatmagüle ne dediğini duyamadım sizin yüzünüzden! :)
..

Renkler Herkes İçindir...

Hayırlı Sabahlar, Hayırlı Cumalar Olsun Cümlemize...
Sabah sabah başta Giz'imin sonrada enk'imin yazısını okuduğumda içim bir tuhaf oldu...
Sağlıklı olmamıza Şükretmemiz için için illa engelli birini görmemiz gerekmiyor ki...
Biz asla onların yerine koyamayız kendimizi, bilemeyiz, anlayamayıız... Yaşam şekilleri, hayatları çok zor. Daha da zorlaştırmayalım kolaylaştıralım.
Onlar yaşam dolular, hayat dolular... Görmeyen gözleri ışıl ışıll... Onlar için birşey yapmak istedim bende ama videoyu ekleyemedim :(
Sizde bir tıkla destek vermek istiyorsanız, yukarıda ismi geçen iki arkadaşım bloguna gidip izleyebilir,
yada   http://www.renklerherkesicindir.com/   adresini ziyaret edebilirsiniz...          ...Haydi çalışşsın parmaklar...

... Gülümsemeniz Eksilmesin ...

2 Haziran 2011 Perşembe

Mim

.
Sevgili Rory ve Giz'im beni mimledi... | Çok Teşekkür Ederim, Öperimm |
Konumuz " Güne Başlamak İstediğin, Bıkmadan Dinleyebileceğin Şarkı Nedir ? "...

Bende şarkı çok, bu ara hepside çok anlamlı gelmeye başladı ama içlerinden bir tanesini seçecek olursam oda;
" Niran Ünsal - Özcan Deniz / Aklım Hep Sende " düeti olur :)

Mimi serbest bıraktım isteyen herkeşler yapabilirler :p Mimim sizin miminizdir istediğiniz kadar kullanın canlar limitsiz ;)
.

Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun

*
Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun, Göğe Açılan Ellerimizi Rabbim Boş Çevirmesin
Dualarda Bir Olmak Dileğimle
*